sposoby depilacji

Skuteczne sposoby depilacji

Usuwanie zbędnego owłosienia na ciele to jeden z podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych kobiet. Istnieją różne sposoby na pozbycie się włosków, nie wszystkie jednak są odpowiednie dla każdego rodzaju skóry. Jakie są bezpieczne i skuteczne sposoby depilacji?

Usunąć niechciane włoski można na kilka sposobów. Możemy użyć maszynki do golenia, kremu do depilacji, wosku do depilacji na ciepło lub na zimno, depilatora mechanicznego bądź udać się do gabinetu kosmetycznego na depilację laserową. Każda z tych metod ma swoje zalety, ale i wady. Nie u każdego sprawdzi się ten sam sposób depilacji, warto więc sprawdzić, jak najlepiej i najsprawniej pozbyć się włosków na ciele.

Sposoby depilacji – krem

Najmniej inwazyjną metodą na usunięcie niechcianego owłosienia jest stosowanie kremu do depilacji. W składzie takiego kremu znajdziemy aktywne substancje rozpuszczające keratynę włosa. Najczęściej w kremach spotkamy kwas tioglikolowy, który po naniesieniu na skórę wnika w łodygę włosa i rozpuszcza znajdujące się w niej mostki keratynowe. Cząsteczki kwasu tioglikolowego są na tyle duże, że nie przenikają przez skórę i nie docierają do cebulek włosowych. Przez to po kilku dniach włoski odrastają. Substancje aktywne w kremach są dość silne, dlatego dodaje się także składniki łagodzące i nawilżające, takie jak: gliceryna, wyciąg z aloesu, rumianek, mocznik i płynna parafina.

Jak wybrać krem do depilacji

Kremy do depilacji możemy podzielić ze względu na rodzaj skóry oraz przeznaczenie. Kosmetyki do skóry suchej i wrażliwej zawierają mniej substancji aktywnej, przez co są delikatniejsze. Podobny skład mają kremy przeznaczone do depilacji twarzy, pach i okolic bikini. Kremy do depilacji nóg czy ramion zawierają już więcej składnika rozpuszczającego keratynę. Wybierając krem dla siebie powinniśmy dobrać go pod kątem cech naszej skóry. Przed nałożeniem kremu po raz pierwszy warto sprawdzić, czy nie wywołuje on reakcji alergicznej. Jak to zrobić? Odrobinę kremu wsmarowujemy w malutki fragment skóry i sprawdzamy na drugi dzień, czy nie pojawiła się np. wysypka. Na skutek regularnego używania kremu do depilacji włoski z czasem odrastają słabsze i jaśniejsze. Stosowanie kremu do depilacji niweluje też ryzyko wrastających włosków.

Sposoby depilacji – wosk

Innym skutecznym sposobem na pozbycie się włosków z ciała jest wosk do depilacji. Do wyboru mamy wosk na zimno lub na gorąco. Doskonale sprawdza się on przy mocnych włoskach. Dużym plusem stosowania wosku jest długi czas odrostu nowych włosków – nawet przez 4 tygodnie można cieszyć się gładką skórą. Z racji tego, że wosk usuwa włoski wraz z cebulkami, sam proces jest nieco bolesny, jednak z czasem skóra przyzwyczaja się do tego. W naturalnych woskach do depilacji znajdziemy składniki, które chronią skórę, nawilżają ją i odpowiednio pielęgnują, a dodatkowo uśmierzają ból. Dzięki temu skóra po depilacji jest gładka, odżywiona i bez podrażnień ani wrastających włosków. Do składników o zbawiennym działaniu dla skóry należą między innymi: aloes, rumianek i zielona herbata.

Inne metody depilacji

Pozostałe metody depilacji również mają swoich zwolenników. Dużo kobiet sięga po maszynkę do golenia, bo jest to najszybszy sposób depilacji, jednak ma jedną dużą wadę – włoski odrastają bardzo szybko i są mocne i kłujące. Golenie więc trzeba powtarzać czasem nawet codziennie. Depilatory mechaniczne usuwają owłosienie na dłużej, jednak jest to zabieg bolesny i uciążliwy. Najskuteczniej włoski usuwa laser, ale jest on drogi i nie każdy może sobie na niego pozwolić.

Naturalnie gładka skóra

Sposobów na usuwanie włosków jest wiele, za najskuteczniejsze i najmniej inwazyjne uznawane są kremy i woski do depilacji. Najlepiej, gdy wybierzemy naturalne kosmetyki o sprawdzonym i bezpiecznym składzie. Pamiętajmy o dobraniu odpowiedniego kosmetyku do rodzaju skóry i cieszmy się pięknym i gładkim ciałem.

 

Shopping Cart