naturalny peeling twarzy

Naturalny peeling twarzy

Gładka i promienna cera to marzenia każdego. W osiągnięciu tego pomoże naturalny peeling twarzy. Regularne stosowanie peelingu znacząco poprawia wygląd skóry.

Nasza skóra nieustannie się regeneruje. Najgłębiej położona warstwa skóry wytwarza komórki, które stopniowo przechodzą aż do warstwy naskórka. W tym czasie komórki mają za zadanie zatrzymywać wodę i uszczelniać płaszcz lipidowy. Następnie komórki obumierają i złuszczają się, a ich miejsce zajmują nowe. Cały cykl trwa z reguły miesiąc, ale z wiekiem może się wydłużać. Szkodliwe warunki, takie jakie stres, przemęczenie czy dym papierosowy, mogą drastycznie zaburzyć ten proces. Wtedy skóra staje się szara, szorstka i wyraźnie zmęczona. Lekarstwem na to jest peeling twarzy.

Zalety peelingu

Peeling, czyli specjalny krem z małym granulkami i drobinkami, ma za zadanie usunąć stare komórki, aby szybciej mogły pojawić się nowe. Wtedy cera staje się gładka i promienna, pełna blasku. Peeling pobudza mikrokrążenie i przyspiesza produkcję włókien kolagenu i elastyny. Efektem tego jest poprawa jędrności i kolorytu skóry. Peeling dogłębnie oczyszcza skórę i usuwa nadmiar sebum. Odblokowuje gruczoły łojowe, zapobiegając tworzeniu się zaskórników. Dokładnie oczyszczona za pomocą peelingu skóra łatwiej wchłania substancje z nakładanych na twarz kosmetyków, przez co jest znacznie lepiej odżywiona i nawilżona.

Peeling twarzy – rodzaje

Aby peeling był skuteczny, trzeba wybrać odpowiedni rodzaj do naszej skóry. Peelingi ziarniste usuwają martwy naskórek w sposób mechaniczny, poprzez ścieranie ziarenkami bądź granulkami. Takie peeling sprawdzą się w przypadku cery normalnej, tłustej i z zaskórnikami (bez ropnych wyprysków). Do cery wrażliwej i trądzikowej lepiej zastosować peelingi enzymatyczne. Zawierają one wyciągi z owoców i ziół, kwasy owocowe lub alfahydroksykwasy o wyjątkowo niskim stężeniu (np. mlekowy, glikolowy, salicylowy). Po nałożeniu na skórę niszczą one wiązania chemiczne między komórkami kreatyny w naskórku i rozpuszczają je.

Regularne stosowanie peelingu twarzy mocno poprawi kondycję i wygląd skóry. Warto jednak sięgnąć po naturalne kosmetyki o sprawdzonym składzie.

Shopping Cart