Szampony do włosów

Wyświetlanie 1–12 z 27 wyników

Właściwa i kompleksowa pielęgnacja włosów i skóry głowy jest niezwykle ważna. Podstawą zaś jest prawidłowe i dokładne oczyszczenie włosów. Naturalne szampony do włosów usuną wszelkie zanieczyszczenia i nagromadzony łój, a do tego nie podrażnią delikatnej skóry głowy.

Jaki naturalny szampon do włosów wybrać?

Aby szampon do włosów spełniał jak najlepiej swoją rolę, musimy dobrać odpowiedni kosmetyk do naszych włosów. W zależności od tego, jakie potrzeby i ewentualne problemy mają nasze włosy, tak dopasowujemy szampon do włosów. Jednym z najczęstszych problemów włosów jest ich nadmierne przetłuszczanie się. Takie włosy krótko po umyciu robią się oklapnięte, jakby oblepione i po prostu nieładne. Do takich włosów musimy więc wybrać szampon, który dogłębnie oczyści kosmyki i skórę głowy oraz przystopuje wydzielanie się sebum i łoju.

Poza przesadnym przetłuszczaniem się, częstą dolegliwością włosów jest również łupież. Sypiący się z głowy biały pyłek przy jednoczesnym swędzeniu skóry z pewnością nie należy do niczego przyjemnego. Im szybciej zatem rozpoczniemy dopasowaną kurację szamponem przeciwłupieżowym, tym efekty będą bardziej zadowalające.

Także tak modne farbowanie włosów nie pozostaje bez wpływu na kondycję i wygląd fryzury. Silne farby do włosów mogą przesuszać skórę głowy, co z kolei powoduje, że włosy stają się matowe, szorstkie i pozbawione blasku. Naturalny szampon do włosów specjalnie do włosów farbowanych pomoże uchronić włosy przed zniszczeniem, a dodatkowo zabezpieczy kolor na dłużej.

Częstym problem są też wypadające włosy, dlatego warto sięgać po szampony przeciw wypadaniu włosów oraz na porost włosów. Regularne stosowanie takich szamponów znacząco poprawi kondycję włosów i przede wszystkim skóry głowy. A to będzie skutkowało szybszym wzrostem nowych włosów i ograniczy wypadanie kosmyków.

Jakie naturalne szampony do włosów znajdziesz w naszym sklepie?

W naszym sklepie w ofercie znajdują się naturalne szampony do włosów z różnymi problemami. Stawiamy przede wszystkim na najpowszechniejsze dolegliwości, czyli łupież, przetłuszczanie się, wypadanie włosów i przesuszanie się po farbowaniu.

Naturalne szampony przeciw wypadaniu włosów

Każdego dnia zdrowy człowiek traci około stu włosów. Jednak gdy liczba tych wypadających włosów znacząco się zwiększa, jest to niepokojący sygnał. Powodem mogą być problemy zdrowotne, nieodpowiednie odżywianie lub właśnie niewłaściwa pielęgnacja włosów i skóry głowy. Naturalne szampony przeciw wypadaniu włosów zawierają często opatentowane składniki roślinne chroniące włosy i ich cebulki. My stawiamy na komórki macierzyste, które zabezpieczają kosmyki przed starzeniem się, łamaniem, a tym samym przed wypadaniem. Nasz naturalny szampon do włosów wypadających jest produktem bio-regenerującym – działa bezpośrednio na cebulki włosów oraz wzmacnia i odbudowuje je u podstaw. Takie działanie od wewnątrz jest zdecydowanie najskuteczniejsze w walce z wypadającymi włosami.

Naturalne szampony do włosów farbowanych

Aby farbowane włosy były piękne, zdrowe i olśniewały kolorem, muszą być odpowiednio zadbane. Farby do włosów często mocno obciążają włosy i przesuszają je. W wyniku tego włosy stają się bardziej matowe, łamliwe, kruche, a ich końce się rozdwajają. Naturalny szampon do włosów farbowanych uratuje kosmyki, dostarczając im potrzebnych składników odżywczych i chroniąc przed przesuszeniem. Odpowiednio dobrany szampon do włosów podkreśli również głębię koloru i zachowa pożądaną barwę włosów na dłużej. Dzięki temu włosy będą gładkie, lśniące i bez odrostów.

Szampony na porost włosów

Przystopowanie wypadania włosów to jedno, ale w przypadku przerzedzenia czupryny marzymy też o jak najszybszym wzroście nowych włosów. Dlatego też powstały szampony na porost włosów, których zadaniem jest wzmocnienie i odżywienie cebulek włosowych i przyspieszenie wzrostu włosa. Mocny i zdrowy włos rośnie szybciej, co przekłada się na poprawę stanu włosów i ich tempa wzrostu. Szampon na porost włosów delikatnie pielęgnuje skórę głowy i chroni przed podrażnieniem czy też przesuszeniem.

Lecznicze szampony przeciwłupieżowe

Łupież to niestety powszechny problem. W dużym skrócie polega on na nadmiernym podziale komórek naskórka, co w konsekwencji powoduje złuszczanie się jego warstwy rogowej. Na rozwój łupieżu narażona jest zarówno skóra sucha, jak i mocno przetłuszczona. Często też za łupież odpowiedzialna jest niedobrana pielęgnacja włosów, stosowanie zbyt mocnych kosmetyków czy nadużywanie suszarki lub prostownicy. Aby poprawić kondycję skóry głowy i włosów należy sięgnąć po leczniczy szampon przeciwłupieżowy. Naturalne składniki zawarte w takim szamponie znormalizują pracę komórek naskórka i pomogą pozbyć się łupieżu.

Shopping Cart