Dlaczego FARMAVIT?

Dla nas najważniejsza jest satysfakcja naszych klientów.
Staramy się, aby każdy czuł się komfortowo i znalazł u nas to, czego szuka. Chętnie dzielimy się naszą wiedzą i doradzamy w wyborze.
Nasze ekologiczne kosmetyki są certyfikowane, produkowane na bazie ekstraktów i naturalnych surowców, takich jak glinka zielona w postaci proszku lub żelu, która bogata jest w sole mineralne i pierwiastki śladowe. Dzięki swoim właściwościom absorpcyjnym, wpływa oczyszczająco i detoksykująco na skórę. W kosmetykach Argital znajdą Państwo także czyste olejki eteryczne, których powstanie jest rezultatem długich poszukiwań. Ich początkiem była koncepcja trójpodziału rośliny na: kwiat, liście i korzeń. Przeprowadzone badania wykazały, że dzięki procesowi harmonizacji, który został opatentowany, możliwe jest przywrócenie olejkom właściwości i zapachu całej rośliny. Ponadto większość naszych kosmetyków powstała na bazie czystej wody źródlanej, która zapewnia skórze czystość i witalność.

Produkty Argital nie są testowane na zwierzętach. Co więcej firma wspiera stowarzyszenia broniące życia i godności zwierząt.

Farmavit certyfikaty

BDIH

Certyfikat jest gwarancją użycia do produkcji kosmetyków wyłącznie surowców naturalnych takich jak: oleje roślinne, ekstrakty ziołowe, olejki eteryczne i substancje zapachowe pochodzące z kontrolowanych, ekologicznych upraw lub dzikich zbiorów. Ponadto certyfikat informuje, że kosmetyki nie były testowane na zwierzętach w całym cyklu ich produkcji. Nie zostały zastosowane także surowce pochodzące z martwych zwierząt. Ponadto proces produkcji kosmetyków oznaczonych certyfikatem BDIH jest bezpieczny dla środowiska naturalnego. Etykieta z tym znakiem jest gwarancją czystego biologicznie produktu kosmetycznego, który jest przyjazny zarówno dla skóry jak i środowiska.

ICEA

Istituto per la Certificazione Etica ed Ambientale – jeden z najważniejszych organów certyfikujących  produkty naturalne w Europie. Włoski Instytut kontroluje pochodzenie zastosowanych surowców roślinnych. W szczególności bada ekstrakty i oleje eteryczne pochodzące z upraw ekologicznych. We współpracy z producentami kosmetyków instytut ten opracował standardy dla kosmetyków przyjaznych środowisku.  Certyfikowane przez ICEA produkty są bezpieczne dla zdrowia oraz natury. Na arenie międzynarodowej są równoważne z najważniejszymi markami produkującymi kosmetyki BIO, gdyż rygorystyczne testy dermatologiczne i mikrobiologiczne potwierdzają, że kosmetyki są odpowiednie nawet dla osób ze skórą bardzo wrażliwą i alergiczną.

LAV

Organizacja od 1977 roku walczy przeciwko wykorzystywaniu zwierząt i o uznanie ich praw. Firmy certyfikowane przez ICEA dla LAV zobowiązane są nie zlecać, ani nie przeprowadzać bezpośrednio testów na zwierzętach. Muszą one dodatkowo pod tym kątem monitorować swoich dostawców. Organizacja zajmuje się poszanowaniem praw zwierząt w tym Cruelty Free International. Kosmetyki certyfikowane tym znakiem nie są testowane na zwierzętach. Co więcej, w składach nie zawierają surowców pochodzących z żywych lub ubitych zwierząt.

DEMETER

To niemieckie stowarzyszenie producentów ekologicznych działające od 1924 roku reguluje wymagania wobec całego procesu produkcji żywności oraz kosmetyków naturalnych. Organizacja kontroluje, czy nałożone na producentów dyrektywy dotyczące całego procesu produkcji, od uprawy, aż do przerobu składników, są przestrzegane. Znakiem Demeter mogą swoje produkty znakować tylko firmy, które nie stosują syntetycznych substancji chemicznych. Dodatkowo co najmniej 90% wszystkich surowców musi pochodzić z kontrolowanych przez organizację upraw, które opatrzone są znakiem Demeter. Pozostałe 10% może pochodzić z kontrolowanych upraw organicznych. Do produkcji kosmetyków nie stosuje się surowców genetycznie modyfikowanych oraz surowców pochodzenia zwierzęcego z wyjątkiem tych przez nie produkowanych np. mleko i miód. Ponad to wszystkie opakowania produktów sygnowanych znakiem Demeter muszą być wykonana z biodegradowalnych materiałów.

certyfikat Vegan

Znak handlowy przyznawany jest przez Towarzystwo Wegańskie od 1944 roku. Mogą być nim oznaczane produkty spożywcze, kosmetyki, środki czystości oraz usługi. Muszą one spełnić szerokie wymagania np. nie mogą zawierać żadnych składników pochodzenia zwierzęcego lub odzwierzęcego. Nie mogą być testowane na zwierzętach, a także nie mogą zawierać surowców roślinnych pochodzących z upraw genetycznie modyfikowanych. 

BioAgriCert

To jeden z najważniejszych w Europie certyfikatów dla produktów ekologicznych, zarówno spożywczy jak i niespożywczych. Certyfikat poświadcza, że surowce użyte do produkcji pochodzą z upraw ekologicznych. 

COSMOS NATURAL

Znak jakości kosmetyków naturalnych.

COSMOS ORGANIC

Znak jakości dla kosmetyków organicznych.

Zapraszamy do udanych zakupów!

Shopping Cart