Kremy do rąk

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Skóra dłoni to zdecydowanie najbardziej eksploatowana część ciała. Codziennie nawet kilkadziesiąt razy szorujemy ręce mydłem, trzemy ręcznikiem, dezynfekujemy mocnymi środkami, a to wszystko ma znaczny wpływ na stan skóry. Dłonie tak naprawdę są bardzo delikatne i wymagają starannej pielęgnacji. Kremy do rąk to absolutny niezbędnik każdego.

Właściwa pielęgnacja dłoni

Skóra rąk musi się mierzyć z prawdziwymi wyzwaniami na co dzień. Częste mycie mydłem to oczywiście podstawa higieny i nikt nie namawia, by z tego zrezygnować. Musimy jednak zdawać sobie sprawę, że takie środki czyszczące mocno wysuszają skórę dłoni, a to z kolei może prowadzić do podrażnienia i pękania skóry. Taka zaczerwieniona i poraniona skóra nie wygląda ładnie, a przede wszystkim także boli. Lepiej więc nie dopuszczać do takich sytuacji i po każdym myciu nakładać krem do rąk. Warto też sięgnąć po delikatne i naturalne mydła, które będą dużo bezpieczniejsze dla skóry.

Dbanie o skórę dłoni to jednak nie tylko regularne stosowanie odpowiednich kosmetyków. To również pilnowanie, by niepotrzebnie nie narażać skóry na podrażnienia. Czyli np. porządki domowe najlepiej wykonywać w ochronnych rękawiczkach, które nie dopuszczą do kontaktu żrących środków chemicznych ze skórą. Pielęgnacja dłoni to także noszenie ciepłych rękawiczek zimą i ochrona przed promieniami UV latem. Bardzo często bowiem zapominamy smarować dłonie kremem z filtrem UV, a przecież są one bardzo mocno narażone na kontakt ze słońcem. Brak odpowiedniej ochrony skutkuje szybszym starzeniem się skóry i wysuszeniem.

Jakie kremy do rąk wybrać?

Na rynku znaleźć można mnóstwo kosmetyków do pielęgnacji dłoni. Nie wszystkie jednak będą odpowiednie dla delikatnej skóry na dłoniach. Kremy do rąk powinny przede wszystkim bazować na naturalnych składnikach. Dzięki temu mamy pewność, że krem nie podrażni skóry. Skład kremu to jednak nie wszystko – musimy określić, czego potrzebują nasze dłonie. Zimą należy sięgać bo tłustsze kremy do rąk, których zadaniem będzie ochrona przed zimnym wiatrem, wilgocią i niskimi temperaturami. Takie zimowe kremy mają zazwyczaj więcej składników odżywczych, bo i tego zimową porą bardziej potrzebuje skóra. Latem zaś lepiej postawić na kremy do rąk o lżejszej konsystencji, które będą przede wszystkim nawilżały skórę. Oczywiście pamiętajmy o ochronie przed promieniami UV – dłonie również są podatne na poparzenie słoneczne.

Innej pielęgnacji będzie też wymagała skóra dojrzała. Wtedy sięgamy po kremy do rąk, które zawierają substancje wygładzające, odżywiające skórę i ujędrniające. Właściwie napięta skóra sprawia, że dłonie wyglądają młodziej, a zmarszczki są spłycone. Specjalnej pielęgnacji skóry dłoni wymagają osoby ze skłonnością do alergii, pękania naskórka czy też nadmiernie wysuszonej skóry. Krem może też pomóc przy widocznych na skórze przebarwieniach

Czym charakteryzują się dobre kremy do rąk?

Krem do rąk przede wszystkim powinien spełniać funkcję nawilżającą, ponieważ to właśnie na utratę wody najbardziej narażona jest skóra na dłoniach. Najczęściej do nawilżenia używa się aloesu, zielonej herbaty, oleju z awokado i ziaren z ogórecznika, gliceryny oraz masła shea. W składzie kremu należy szukać także składników odżywczych, takich jak wosk pszczeli, wyciąg z pestek winogron i witamina C. Dobry krem do rąk na lato powinien mieć także filtr UV, by chronić skórę przed szkodliwym działaniem promieni i zapobiegać oparzeniom. Zima z kolei to ciężki czas dla naszych dłoni ze względu na zimny wiatr i mroźne temperatury na dworze, ale też przesuszone i nagrzane powietrze z grzejników. Wtedy lepiej sięgnąć po kremy mocno odżywiające.

Na pękającą skórę wybieramy krem do skóry wrażliwej, który zregeneruje naskórek i jednocześnie zapobiegnie powstawaniu kolejnych podrażnień. Pamiętajmy, że sucha, szorstka i pękająca skóra jest nie tylko mało estetyczna, ale również bolesna i niebezpieczna dla ogólnej kondycji skóry.

Skuteczny krem do rąk powinien być zatem dopasowany do potrzeb naszej skóry oraz do warunków zewnętrznych. A jak rozpoznać, że dany krem jest dla naszych dłoni odpowiedni? Jeśli szybko widzimy efekty w postaci wygładzenia i miękkości skóry, to znaczy, że krem spełnia swoją rolę. W przypadku pojawienia się jakichś nagłych zmian skórnych po użyciu nowego kremu, należy zaprzestać używania, bowiem możemy być uczuleni na któryś składnik kosmetyku. Nie zrażajmy się natomiast, jeśli przy pierwszym użyciu dłonie nas lekko pieką, ponieważ to normalne, jeśli skóra była mocno przesuszona i podrażniona.

Naturalne kremy do rąk – czyli jakie?

Podkreślamy wielokrotnie, by przy wyborze kremu do rąk kierować się jego składem i tym, by był on naturalny. Ale co to właściwie znaczy? Najprościej mówiąc – naturalny krem do rąk ma po prostu… naturalny skład. Zazwyczaj lista składników w takim kosmetyków jest dość krótka (choć nie jest to wyznacznik). Wykorzystane do produkcji takiego kosmetyku składniki pochodzą z upraw ekologicznych, na których przestrzega się najwyższych standardów. Nie stosuje się chemicznych środków, przez co składniki trafiające do kosmetyków są bezpieczne dla naszej skóry. A i dla planety to bardzo korzystne rozwiązanie.

Naturalne kremy do rąk bazują na składnikach pochodzenia roślinnego. Stąd najczęściej znajdziemy w nich olej z winogron, olej kokosowy, masło shea, a także ekstrakty z owoców i roślin, takich jak rumianek, kocanka i aloes.

Shopping Cart