Peeling do ciała

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Aby cieszyć się gładką i zdrową skórą nie wystarczą kremy do ciała – ważna jest kompleksowa pielęgnacja ciała. Do kosmetyków, które powinniśmy na stałe włączyć w nasz repertuar dbania o skórę, należą peelingi. To właśnie peeling do ciała usuwa martwy naskórek i znacząco poprawia wygląd skóry. Istnieje kilka rodzajów peelingu, warto więc się z nimi zapoznać i wybrać odpowiedni kosmetyk dla siebie.

Co to jest peeling?

Wiele osób pyta, czym tak naprawdę jest peeling. A to nic innego jak złuszczanie naskórka na ciele i na twarzy. Podczas tego banalnie prostego zabiegu kosmetycznego usuwa się zniszczoną i zanieczyszczoną warstwę martwego naskórka. W pierwszym kroku następuje złuszczenie tego naskórka, co z kolei skutkuje pobudzeniem skóry do produkcji nowych komórek. Dzięki temu skóra staje się wyraźnie gładsza, promienna i oczyszczona z toksyn. Mniej zanieczyszczeń w skórze to natomiast mniejsze ryzyko pojawienia się wyprysków i zaskórników. Regularne stosowanie peelingu pozwala zatem znacząc poprawić kondycję skóry. Tak dogłębnie oczyszczona skóra będzie również lepiej przyswajać składniki odżywcze z nałożonych kosmetyków. Peelingi do ciała będą także pomocą w walce z cellulitem i wszelkimi niedoskonałościami.

Co to jest peeling kawitacyjny?

Wspomnieliśmy na wstępie, że istnieje kilka rodzajów peelingu. Niektóre można wykonać w domowym zaciszu, inne zaś wymagają wizyty w salonie kosmetycznym. W profesjonalnym gabinecie możemy wykonać peeling kawitacyjny. W czasie zabiegu wykorzystuje się specjalne urządzenie i zjawisko kawitacji, czyli przemianę z fazy ciekłej na gazową. Co to oznacza w praktyce? Wilgotna skóra po kontakcie z ultradźwiękami wytwarza mikropęcherzyki, które następnie ulegają rozpadowi. Na skutek tego pozbywamy się starych komórek warstwy rogowej naskórka.

Co to jest peeling enzymatyczny?

Inaczej działa z kolei peeling enzymatyczny, który z powodzeniem można wykonać samodzielnie w domu. Taki peeling inaczej nazywany jest też eksfoliacją i polega na złuszczaniu zrogowaciałego naskórka przy pomocy enzymów zawartych w specjalnych kosmetykach. Po nałożeniu takiego peelingu na skórę następuje przyspieszony naturalny proces odnowy skóry oraz rozpuszczenie i złuszczenie warwy rogowej naskórka. Taki peeling enzymatyczny jest w pełni bezpieczny dla skóry, ponieważ nie powoduje zniszczeń w żywych komórkach. Najczęstszymi enzymami naturalnymi wykorzystywanymi w takich kosmetykach są papaina i bromelaina pochodzące z papai i ananasa. W składzie peelingu można też spotkać aktynidynę z kiwi lub arbutynę z borówki czarnej.

Peeling do ciała z drobinkami

Najbardziej znane są peelingi z mikrodrobinkami, które delikatnie ścierają martwy naskórek. Te drobne kuleczki pozwalają pozbyć się zanieczyszczeń i wygładzają skórę. Takie peelingi najlepiej sprawdzają się do ciała, gdzie skóra jest jednak mniej wrażliwa niż na twarzy. Dodatkowo takie drobinki poprawiają krążenie i są sprzymierzeńcem w walce z cellulitem. Należy wybierać kosmetyki z naturalnymi drobinkami, które będą bezpieczne dla skóry. Peeling do ciała można też z powodzeniem przygotować w domu przy użyciu cukru, soli lub kawy.

Peeling do ciała a peeling do twarzy – różnice

Większości kosmetyków nie poleca się stosować i na twarz, i na ciało. Skóra twarzy jest bowiem bardziej delikatna i wrażliwa, dlatego wymaga innej pielęgnacji. Podobnie jest także z peelingiem. Peeling do twarzy musi być łagodniejszy niż ten, który nałożymy na przykład na pośladki. Jeśli wybieramy peeling z drobinkami, to kuleczki te powinny być znacznie mniejsze niż te w peelingu do ciała. Na twarzy również częściej mamy do czynienia z podrażnieniami czy problemami skórnym, dlatego musimy wybrać delikatny, ale jednocześnie skuteczny peeling do twarzy. Jeśli mamy skłonność do zaskórników czy wyprysków, to lepszym rozwiązaniem będzie peeling enzymatyczny.

Jaki peeling do ciała wybrać?

Przy wyborze odpowiedniego peelingu do ciała należy wziąć pod uwagę przede wszystkim potrzeby i ewentualne problemy skóry. Jeśli mamy skórę skłonną do podrażnień, lepiej wybrać delikatny peeling enzymatyczny, który nie podrażni skóry, a dokładnie ją oczyści. Jeśli nasza skóra nie wykazuje tendencji do zaczerwienienia czy pękania, możemy śmiało wybrać peeling do ciała ze złuszczającymi naskórek drobinkami. Świetnie sprawdzi się chociażby peeling z solą morską, który nie tylko pozwoli pozbyć się ukrytych pod skórą zanieczyszczeń, ale także pobudzi krążenie i pozwoli na skuteczną walkę z cellulitem. Peeling jest fundamentem w kompletnej pielęgnacji ciała – oczyszczona skóra bowiem lepiej przyjmie składniki odżywcze z balsamu. Podstawą przy wyborze właściwego peelingu jest jego skład. Im bardziej naturalny kosmetyk, tym lepiej.

Jak często robić peeling?

Gładką i oczyszczoną skórę osiągniemy dzięki regularnemu stosowaniu peelingu. No właśnie, ale jak często należy robić peeling do ciała? Wszystko zależy od rodzaju skóry i jej preferencji, zazwyczaj jednak zaleca się, by wykonywać peeling 1-2 razy w tygodniu. Przy naturalnych kosmetykach można stosować peeling nieco częściej, ale nie polecamy złuszczać skóry codziennie. Zbyt częsty peeling może wywołać podrażnienia na skórze, dajmy więc jej nieco odpoczynku między zabiegami. Peeling systematycznie wykonywany dwa razy w tygodniu zapewni jędrną, promienną i gładką skórę.

Shopping Cart