jak pozbyć się cellulitu

Jak pozbyć się cellulitu?

Cellulit, inaczej nazywany pomarańczową skórką, to bolączka wielu kobiet. Skóra z cellulitem nie wygląda atrakcyjnie, przez co przysparza kobietom kompleksów. Warto poznać przyczyny powstawania cellulitu oraz sposoby, jak sobie z nim radzić. Wbrew pozorom cellulitu można się pozbyć!

Co to jest cellulit?

O cellulicie słyszał pewnie każdy, ale czym on tak naprawdę jest? To zdeformowana tkanka tłuszczową, którą można rozpoznać po charakterystycznym wybrzuszeniu na skórze. Takie nierówności przypominają powierzchnię pomarańczy, stąd inna nazwa cellulitu – skórka pomarańczowa. Cellulit powstaje na skutek nacisku tłuszczu na pionowo ułożoną, otaczającą komórki tłuszczowe naszego ciała, tkankę łączną. Tkanka tłuszczowa staje się zbita, przez co powstają zauważalne nierówności na skórze. Cellulit najczęściej dopada części ciała, w których magazynuje się tłuszcz, czyli na skórze pośladków, ud, brzucha i ramion. Pamiętajmy, że cellulit to nie to samo co cellulitis. Cellulits bowiem to zapalenie skóry i tkanki podskórnej wywołane bakteriami. Może on występować w dowolnej części ciała, a żeby go wyleczyć konieczna jest antybiotykoterapia. Cellulit i cellulitis to więc dwie zupełnie inne dolegliwości.

Przyczyny powstawania cellulitu:

  • siedzący tryb życia i mało ruchu
  • zaburzona gospodarka hormonalna (przewaga estrogenów i niedobór progesteronu)
  • nadmiar soli i cukru w diecie
  • problemy z krążeniem
  • palenie papierosów
  • wady postawy (skrzywiony kręgosłup może zaburzać krążenie krwi w nogach)
  • noszenie obcisłych ubrań

Jak pozbyć się cellulitu – sposoby

W walce z cellulitem pomoże spożywanie dużej ilości błonnika, produktów pełnoziarnistych, owoców i warzyw. Przyczyniają się one do usuwania toksyn z organizmu i zapobiegają powstawaniu grudek na skórze. Nie zapominajmy też o piciu odpowiedniej ilości wody. Dzięki właściwemu nawodnieniu ciało będzie szybciej pozbywać się nadmiaru tłuszczu zamiast magazynować wodę i przyczyniać się do powstawania skórki pomarańczowej. Zbilansowana dieta to niezwykle istotny punkt na drodze do pozbycia się cellulitu.
Z pewnością pomocną są też ćwiczenia fizyczne. Cellulit bowiem nienawidzi regularnego ruchu i wysiłku. Warto więc uprawiać sport kilka razy w tygodniu. Do wyboru mamy mnóstwo aktywności – świetnie sprawdzi się bieganie, pływanie, rozciąganie, a nawet chodzenie.
Dieta i ruch są przydatne, jednak aby naprawdę pozbyć się cellulitu konieczna jest codzienna pielęgnacja skóry odpowiednimi kosmetykami. Na rynku istnieją specjalne produkty, które przeciwdziałają powstawaniu cellulitu i pomagają usunąć ten już istniejący. Na cellulit najlepsze są kosmetyki z kofeiną, która to przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej. Wsmarowywanie w skórę balsamu po każdej kąpieli napnie odpowiednio skórę i ujędrni ją.

Jak pozbyć się cellulitu – masaże antycellulitowe

Warto także regularnie masować skórę przy użyciu specjalnej gąbki lub szczotki z wypustkami. Poprawi to krążenie krwi i wygładzi skórę, przeciwdziałając powstawaniu niechcianych grudek. Zaleca się również stosowanie kosmetyków dedykowanych do masażu. Działają one rozgrzewająco bądź chłodzącą na skórę, pozostawiając ją idealnie napiętą i jędrną. Taki masaż można potraktować jako domowy zabieg SPA, który pozwoli nie tylko pozbyć się cellulitu, ale i zrelaksować się i odpocząć.
Cellulit to ciężki przeciwnik i aby się go pozbyć koniecznie trzeba działać na kilku frontach. Warto poświęcić trochę czasu na wyeliminowanie cellulitu, by móc cieszyć się piękną i zdrową skórą całego ciała.

Shopping Cart