bezpieczne kosmetyki dla dzieci

Bezpieczne kosmetyki dla dzieci

Skóra małych dzieci jest wyjątkowo wrażliwa i delikatna, dlatego wymaga specjalnej pielęgnacji. Absolutnie nie można stosować kosmetyków przeznaczonych dla dorosłych, ponieważ może to zaszkodzić maluszkom. Warto za to sięgnąć po specjalne i najlepiej naturalne kosmetyki dla dzieci.

Bardzo lubianym produktem, za którym przepadają wszystkie dzieci są tzw. barwinki. Są to kolorowe tabletki, które farbują wodę w kąpieli i nadają jej świeży owocowy zapach.

Niebezpieczne substancje

Dzieci do trzeciego roku życia mają skórę niezwykle podatną na wszelkie podrażnienia czy alergie. Wszystko dlatego, że skóra u takiego malucha nie ma jeszcze wykształconej ochronnej warstwy. Trzeba więc bardzo starannie dobierać kosmetyki dla dzieci, by nie wywołać poważnych dolegliwości skórnych. Niestety, wiele produktów dostępnych na rynku tylko z nazwy nadają się do pielęgnacji skóry dziecka. Zawierają bowiem szkodliwe składniki, takie jak: SLS, substancje ropopochodne, parabeny, silikony i olej silikonowy, aluminium i sole aluminium, glikole (stosowane jako emulgatory). Uważać też powinniśmy na sztuczne barwniki i kompozycje zapachowe w składzie. Substancje te wykazują silne działanie uczulające i wysuszające skórę. Mogą podrażniać oczy dzieci oraz zaburzać metabolizm i oddychanie komórkowe skóry.

Naturalne kosmetyki najlepsze dla dzieci

Do pielęgnacji wrażliwej dziecięcej skóry warto wykorzystywać naturalne kosmetyki. Najczęściej mają one w sobie składniki pochodzenia roślinnego, które działają kojąco na skórę maluchów. Do najpopularniejszych i jednocześnie najbezpieczniejszych składników należą: aloes, rumianek, lawenda, nagietek, oliwa z oliwek, olej kokosowy, olej migdałowy i olej z wiesiołka. Doskonale pielęgnują skórę, chroniąc przez podrażnieniami, bolesnymi krostkami i wysypką. Naturalne kosmetyki dla dzieci rewelacyjnie oczyszczają skórę, pozostawiając ją idealnie oczyszczoną i nawilżoną.

W trosce o zdrowie i dobre samopoczucie dzieci koniecznie czytajmy skład kosmetyków i wybierajmy tylko te, które mogą poszczycić się naturalnym składem. Codzienna pielęgnacja odpowiednimi produktami pozwoli uniknąć uciążliwych wysypek i alergii u naszych pociech.

Shopping Cart