Darmowa wysyłka od 400 zł
  Realizacja zamówienia w 24h!
  • Twój koszyk jest pusty!

Rozstępy – jak się ich pozbyć

Rozstępy to znienawidzony problem wielu kobiet. Gdy rozstępy się już pojawią, ciężko jest je usunąć. Nie jest to jednak niemożliwe. Przedstawiamy sposoby na to, jak pozbyć się rozstępów.

Czym są rozstępy

Rozstępy to równolegle ułożone pręgi na skórze. Początkowo koloru czerwonego, następnie stopniowo bledną i osiągają odcień bieli lub przyjmują barwę skóry. Zazwyczaj pojawiają się na brzuchu, piersiach, biodrach i na górnej części ud.

Przyczyny pojawiania się rozstępów

Rozstępy powstają wskutek zmian hormonalnych lub zbyt gwałtownego rozciągnięcia skóry. Bardzo często rozstępami dotknięte zostają kobiety w ciąży. Problem nieestetycznych rozstępów dotyczy także nastolatek – gdy organizm gwałtownie się rozwija i zwiększa się masa ciała, a skóra nie nadąża z produkcją kolagenu. Dochodzi wtedy do pękania włókien, które tworzą różowe bądź czerwone linie, czyli właśnie rozstępy.

Najczęstsze przyczyny rozstępów:
• Ciąża
• Intensywne ćwiczenia fizyczne
• Leki hormonalne i tabletki antykoncepcyjne
• Duży wzrost masy ciała
• Nagła utrata kilogramów

Jak pozbyć się rozstępów

Najtrudniejsze w walce z rozstępami jest to, że w początkowej fazie są one niemal niewidoczne. Z czasem, gdy zaczynają się rozjaśniać, dostrzegamy je, jednak często jest już za późno. Czerwonawe rozstępy można usunąć dokładną pielęgnacją skóry. Białe linie zaś pozostaną z nami na zawsze. Na szczęście przy użyciu odpowiednich kosmetyków na rozstępy oraz przy zbilansowanej diecie i regularnych ćwiczeniach, rozstępy staną się dużo mniej widoczne.

Pielęgnacja skóry z rozstępami

Pomocny w walce z rozstępami jest peeling. Usuwanie suchego i zrogowaciałego naskórka pozostawia skórę gładką i wyraźnie jędrniejszą. Ważny jest dobór odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji ciała. Sprawdzą się z pewnością naturalne kosmetyki z kolagenem. Regularne wmasowywanie w skórę specjalnie dobranych preparatów znacząco poprawia wygląd skóry. Staje się ona lepiej nawilżona, uelastyczniona i odpowiednio napięta. Właściwa pielęgnacja zapobiegnie też powstawaniu nowych rozstępów.