jak pielęgnować twarz zimą

Pielęgnacja twarzy zimą

Zima tuż tuż, a więc nadchodzą ciężkie czasy dla naszej skóry. Niskie temperatury i mroźny wiatr to zabójcy naszej cery. Dlatego zimą musimy w szczególny sposób zadbać o skórę twarzy. Podpowiadamy jakich kosmetyków używać aby pielęgnacja twarzy zimą była najbardziej efektywna.

Pielęgnacja twarzy zimą – negatywne skutki mrozu

Skóra na twarzy jest bardzo delikatna. Lodowaty śnieg czy deszcz, przeszywający wiatr i temperatura grubo poniżej zera potrafią znacząco uszkodzić skórę. Na skutek mrozu zmniejsza się ukrwienie skóry, przez co staje się ona szara i sucha. Już w momencie gdy temperatura spada poniżej 8 stopni, gruczoły wytwarzają mniej potu i łoju. Skutkuje to osłabionym płaszczem lipidowym, którego zadaniem jest ochrona skóry. W niskiej temperaturze wilgoć łatwiej paruje z naskórka, czego efektem jest ściągnięta, szorstka i łuszcząca się skóra.

Skóra zimą – mróz i suche powietrze

Równie niebezpieczne są ogrzewane pomieszczenia. Suche powietrze z kaloryferów i klimatyzacji przesusza skórę i osłabia ją. Nasza skóra atakowana więc jest z jednej strony zimnem z dworu, a z drugiej strony ciepłym powietrzem z grzejników. Skrajne temperatury wyjątkowo nieprzyjemnie działają na naszą buzię. Naczynia krwionośne rozszerzają się i kurczą w wyniku wahań temperatury. Może to doprowadzić do trwałego rozszerzenia się naczynek, a w konsekwencji nawet do pękania.

Odpowiednia pielęgnacja twarzy zimą

Aby uniknąć przesuszeń i przemarznięć skóry twarzy, konieczna jest właściwa pielęgnacja. Zdecydowanie powinniśmy przerzucić się na kremy tłuste lub półtłuste. Natłuszczona takim kremem skóra będzie bardziej elastyczna i wygładzona. Uszczelni się także bariera lipidowa. Osobom z wrażliwą skórą skłonną do podrażnień zaleca się sięgnąć po naturalne kosmetyki. Najlepsze będą kremy z woskami i olejami roślinnymi. Dobrze też, by kremy zawierały składniki wiążące wodę w komórkach skóry – mukopolisacharydy, glicerynę, pantenol, mocznik lub glikol propylenowy. Ukojeniem dla skóry będą kosmetyki z łagodzącymi i kojącymi algami, aloesem, lipą czy lukrecją.
Piękna skóra o każdej porze roku
Jeśli odpowiednio zadbamy o naszą skórę i zapewnimy jej właściwą ochronę przed niesprzyjającymi czynnikami zewnętrznymi, odpłaci się nam ona pięknym wyglądem. Nawet w najmroźniejszą zimę możemy cieszyć się zdrową i olśniewającą cerą. Wystarczy tylko wiedzieć, czego potrzebuje nasza skóra. Odpowiednio dobrane naturalne kosmetyki sprawdzą się doskonale.

Shopping Cart