jak dbać o skórę

Jak dbać o skórę?

 

Chcesz cieszyć się piękną skórą każdego dnia? Jak dbać o skórę by ta nie tylko pięknie wyglądała, ale i była zdrowa i zachowała kondycję na długie lata? Jak postępować ze skórą, aby była piękna i zdrowa? O czym pamiętać, jakich kosmetyków używać, na co uważać.

Musimy koniecznie pamiętać, że choć każdy z nas jest nieco inny, istnieje przynajmniej kilka typów skóry i cery, które możemy wyróżnić. Na podstawie wieloletnich badań, obserwacji i zachowań specjaliści opracowali kilka sprawdzonych zasad, które będą odpowiednie dla wszystkich. 

Poznaj swój typ skóry

Po pierwsze: Wybieraj produkty dostosowane do Twojego typu skóry. Naturalnym jest, że produkty dla skóry przesuszonej będą zupełnie inne niż produkty do skóry tłustej. Warto więc zwracać uwagę na to jakie produkty kupujemy, z jakimi składnikami i do jakich celów. Jeśli masz problem ze stwierdzeniem jaki typ skóry jest ci najbliższy, poproś o pomoc konsultantkę w drogerii lub zapytaj kosmetyczki. Swój typ urody sprawdzisz TUTAJ

Jak dbać o skórę mieszaną?

Po drugie: Zwracaj uwagę na obszary krytyczne. O pewne fragmenty ciała trzeba dbać z wyjątkową delikatnością i uwagą. Na przykład części twarzy takie jak usta czy oczy, mają cienką delikatną skórę. Te miejsca wymagają specjalnej pielęgnacji i specjalnych kosmetyków.

Demakijaż to podstawa pielęgnacji

Po trzecie: demakijaż i oczyszczanie. Nie wolno zapominać o codziennym oczyszczaniu skóry. Nawet jeśli wydaje ci się, że Twoja skóra jest czysta bo po prostu się umyłaś, jesteś w ogromnym błędzie. Nasza skóra w kontakcie z zanieczyszczonym powietrzem, pełna jest drobnoustrojów, a często także toksycznych dla niej substancji, dlatego też tak ważne jest bieżące oczyszczanie. Do demakijażu najlepiej wybierz środki naturalne, o neutralnym pH, które oczyszczą skórę w naturalny sposób.

Jak dbać o skórę – prawidłowe oczyszczenie skóry

Po czwarte: złuszczaj skórę. Złuszczanie naskórka to bardzo ważny zabieg, który należy powtarzać  raz-dwa razy w tygodniu Oczyszczanie skóry powinno być nieinwazyjne, delikatne, ale jednocześnie skuteczne. Najlepiej sprawdzą się specjalne peelingi do twarzy i do skóry całego ciała.

Odpowiednie nawilżenie skóry

Po piąte: woda. Pewnie nie raz obiło ci się o uszy, że człowiek w znaczącej części składa się z wody. Woda jest niezbędnym składnikiem, dzięki któremu uda nam się utrzymać skórę w dobrej kondycji. Skóra właściwa w ok. 70% składa się z wody. Aby skóra utrzymywała się w dobrej kondycji, trzeba stosować produkty do codziennego nawilżania.

Naturalne kosmetyki zadbają o skórę problematyczną

Po szóste: jeśli stosujesz makijaż, postaw na kosmetyki hipoalergiczne. Wybierając kosmetyki hipoalergiczne minimalizujemy ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej. Co więcej hipoalergiczne produkty do makijażu będą pasowały do każdego typu skóry.

Jak dbać o skórę – stosuj ochronę przeciwsłoneczną

Po siódme: chroń skórę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Używaj kosmetyków z filtrami dzięki którym Twoja skóra będzie bezpieczna.

To oczywiście tylko niektóre uwagi, do których warto stosować się w codziennej pielęgnacji. Śledź naszego bloga na bieżąco, bo ciekawych porad pojawi się tutaj całkiem sporo!

Shopping Cart