witaminy dobre dla skóry

3 najlepsze witaminy dla zdrowia skóry

Nasza skóra jest bardzo wymagającym organem. Do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje nie tylko podstawowych składników odżywczych, ale i wielu witamin. Można wręcz powiedzieć, że witaminy dla skóry są niezbędne. To właśnie witaminy sprawią, że nasza skóra jest jędrna, piękna, ale przede wszystkim zdrowa. W dobrej jakości kosmetykach, organicznych i ekologicznych znaleźć możemy naturalne pokłady witamin, które są naszej skórze potrzebne.

Podstawowe witaminy dla pięknej skóry

Witamina A, czyli retinol

Organizm wytwarza retinol z wątroby, na bazie prowitaminy A czyli beta-karotenu, który zawarty jest w wielu produktach spożywczych, np. w maśle, śmietanie, marchewce. Witamina A jest niezbędna naszej skórze do regeneracji naskórka. Dodatkowo zmniejsza przebarwienia i plamy, chroni skórę przed działaniem niekorzystnych wolnych rodników – tym samy zapobiega starzeniu się skóry. Witamina A reguluje procesy keratynizacji naskórka, pomaga w leczeniu trądziku. Poza tym ma istotny wpływ na gospodarkę wodno-tłuszczową i pozwala skórze na utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia.

Witaminy dla skóry – kwas askorbinowy

Choć wydawałoby się, że kwas askorbinowy, czyli witamina C potrzebna jest nam raczej do podnoszenia odporności, nasza skóra potrzebuje jej równie mocno. Witamina C chroni skórę przed wolnymi rodnikami. Co więcej, kwas askorbinowy wykazuje bardzo korzystny wpływ na syntezę kolagenu, który odpowiedzialny jest za to jak sprężysta i elastyczna jest nasza skóra. Odpowiednia ilość kwasu askorbinowego w gospodarce skórnej jest gwarancją ochrony przeciwzmarszczkowej. Witamina C poprawia również kondycję naczynek, odgrywa też ważną rolę we wszelkich procesach metabolicznych skóry. Ważna jest również rola witaminy C w poprawie kolorytu skóry. Odpowiednia dawka kwasu askorbinowego to dla naszej skóry gwarancja blasku, gładkości i świeżości. Zadbajmy zatem o to, by nasza skóra otrzymywała odpowiednie dawki tej witaminy.

Witamina E, czyli witamina młodości

Witamina E to najbardziej kojarzona z urodą witamina. Nie bez powodu. Witamina E neutralizuje wolne rodniki, potrafi wbudować się w warstwy naskórka dzięki czemu chroni skórę przed utlenianiem i rogowaceniem. Odpowiednia ilość witaminy E dostarczana naszej skórze sprawi, że skóra nie będzie wysychała i nie będą powstawały stany zapalne.

Shopping Cart